Jak wyglądają i do czego służą pędzle ławkowce

 

To szeroki pędzel, wykonany głównie z włosia naturalnego. Ławkowce poprzez swoje gabaryty oraz szeroką powierzchnię znakomicie nadają się do malowania powierzchni wielkoformatowych.

 

Może służyć do malowania ścian i sufitów. Często też pędzle ławkowce są używane do gruntowania tego typu pow...

 Jak wyglądają i do czego służą pędzle ławkowce

 

To szeroki pędzel, wykonany głównie z włosia naturalnego. Ławkowce poprzez swoje gabaryty oraz szeroką powierzchnię znakomicie nadają się do malowania powierzchni wielkoformatowych.

 

Może służyć do malowania ścian i sufitów. Często też pędzle ławkowce są używane do gruntowania tego typu powierzchni tuż przed samą czynnością malowania. Pędzel ławkowy nadaje się również doskonale do odpylania powierzchni przed rozpoczęciem prac wykończeniowych.

 

Pędzle ławkowce a klinkier i inne powierzchnie strukturalne

 

Jest również świetnym rozwiązaniem do malowania grubo fakturowego tynku. Nadaje się również do pokrywania farbą innych powierzchni strukturalnych. Ławkowiec doskonale pokrywa również takie materiały jak klinkier, cegła murarska klinkierowa i inne powierzchnie o różnym stopniu chropowatości.

 

Naturalne włosie pozwala go stosować do farb tak wodnych, jak i rozpuszczalnikowych.

 

Warianty szerokości są różne i wynoszą kolejno 70, 90, 110, 120, 130, 140 i 150 cm. Dzięki różnym jego wymiarom, nadaje się do różnych gabarytów przedmiotów i profili.

 

Konserwacja po zakończeniu prac

 

Cena pędzla nie jest zbyt wysoka, co nie oznacza, że nie należy o niego dbać. Czynności jakie wykonać należy po każdym malowaniu, niezależnie od tego czy jest to ściana czy klinkier czy też czarna ściana murarska są następujące:

1. Dokładne umycie po zakończeniu prac.

2. Owinięcie w torebkę foliową.

3. Przechowywanie w pozycji wiszącej.

 

Tego typu czynności zapobiegają nadmiernemu wyschnięciu drewna, w które jest oprawione jego włosie. Chroni to także przed wypadaniem włosia z pędzla ławkowego.

 

Zapraszamy do zapoznania się z innymi rodzajami pędzli w naszym sklepie. Oferujemy także wybór najlepszych akcesoriów malarskich.

 

Więcej

PĘDZLE ŁAWKOWE  Jest 1 produkt.

Nowy Wyprzedaż!
W magazynie
Pędzel Ławkowiec DOLPHIN 170MM zalecany do ścian elewacyjnych, tynków.
24,39 zł (netto)
30,00 zł (brutto)
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji