GRUNTY ZEWNĘTRZNE

Dlaczego należy stosować podkład gruntujący?

Podkład gruntujący to specjalna farba, którą nakłada się na powierzchnię, przed nałożeniem farby właściwej. Działanie to ma na celu zrównanie stopnia chłonności danej powierzchni, utwardzenie jej struktury, zapewnienie farbie zwiększonej przyczepności oraz zredukowanie ilości użycia farby właściwej. ...

Dlaczego należy stosować podkład gruntujący?

Podkład gruntujący to specjalna farba, którą nakłada się na powierzchnię, przed nałożeniem farby właściwej. Działanie to ma na celu zrównanie stopnia chłonności danej powierzchni, utwardzenie jej struktury, zapewnienie farbie zwiększonej przyczepności oraz zredukowanie ilości użycia farby właściwej. Najważniejszym zadaniem, jakie powinien spełnić podkład gruntujący jest ujednolicenie barwy i natężenia koloru, co jest możliwe właśnie dzięki zrównaniu stopnia chłonności powierzchni. Polecamy nasze materiały do dociepleń.

Konsekwencje nie stosowania podkładów

Podkład gruntujący ma za zadanie przygotować powierzchnię do dalszych prac malarskich, co przyczyni się do zwiększenia jakości i trwałości nakładanej farby. Nie stosowanie podkładów może mieć nieprzyjemne i nieestetyczne konsekwencje. To przede wszystkim pękanie powłoki farby wierzchniej oraz jej bardzo niska przyczepność, co może spowodować jej odrywanie, np. przy odlepianiu taśmy malarskiej. Farba nałożona na niezagruntowaną ścianę może mieć niejednolite rozłożenie barwy, co oznacza, że w jednym miejscu może mieć ciemniejszy odcień, w innym z kolei bardziej jasny.
Zapraszamy na zakupy w naszym sklepie.

Więcej

GRUNTY ZEWNĘTRZNE  Jest 1 produkt.

Podkategorie

Nowy Wyprzedaż!
W magazynie
Podkład gruntujacy na bazie dyspersji sztucznej żywicy stosowany do gruntowania.
162,59 zł (netto)
199,99 zł (brutto)
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji